Zula FPS Arttırma 2020 – Zula Kasma Sorunu Çözümü

Abone Ol 

Türk yapımı olan Zula oyunundaki kasma sorununuzu bu makalemizde gidereceğiz. Zula kasma sorunu oldukça yaygın olarak karşılaşılan bir sorun olduğu için çözüme kavuşturma ihtiyacı duyduk.

Zula FPS arttırma çözümlerimiz umarım ihtiyacınızı karşılar ve Zula’yı artık akıcı bir biçimde oynayacağınızı ümit ediyoruz. Yakın zamanda da Zula oyunu ile alakalı diğer ipuçlarımızı da paylaşmaya devam edeceğiz.

Zula FPS düşüşü yaşamakta olan arkadaşlarım aşağıda ki çözümleri sırasıyla uyguladıktan sonra artık hem zulada kasma sorunu yaşamayacaklar hem de düşük sistemle en iyi performansı almış olacaklar.

Zula’da FPS Düşüşleri yaşamakta olduğunuz zamanlarda işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol etmeyi sakın ihmal etmeyin çünkü çoğunlukla kasma sorunu donanımlarınız çok ısındığı için de meydana gelebiliyor. Bilgisayarı hızlandırma yolları ile alakalı ipuçları vermiştik fakat onları denediyseniz ve hâlâ sorun yaşamaktaysanız alttaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Zula Kasma Sorunu Çözümü ve FPS Arttırma 2020


Zula kasma sorunu yaşamakta olan arkadaşlarım evvela sürücü güncellemeleri yapması gerekiyor. Donanım sürücüleri ne kadar güncel olursa o kadar iyi performans alırsınız. Driverleri güncelleme ile alakalı aşağıda sorunuzun cevabını verdim.

Sürücüler (Driver) nasıl güncellenir?


Bunun için 3.Parti programları da kullanabilirsiniz dilerseniz. Benim kullandığım sürücü güncelleme araçlarından birisi de DriverPack Solutions programıdır. Bu programı açtıktan sonra profesyonel kipine girdikten sonra gereken sürücüleri seçin ve güncellemeye başlayın.

DriverPack Solution programını indirdikten sonra ve sürücü güncellemelerini bitirdikten sonra şimdi de Nvidia denetim masasını açın ve 3D Ön ayarları kısmına gelip kaliteyi performans ayarına çevirin. Az da olsa yararı olacaktır.

Ayrıca ekran kartınızın fan hızlarını da %50-70 arasında tutarsanız hem fazla ses çıkmaz hem de yeteri kadar sıcaklığı azaltmış olur ve Zula kasma sorunu yaşamakta olan arkadaşlarım az da olsa FPS artışı yaşayacaktır.

Sürücülere güncellemelerini yaptıktan sonra hâlâ Zula kasma sorunu yaşamakta olan arkadaşlarım varsa sıradaki işlemimiz çok daha basit ve etkili olacaktır.

Zula FPS Arttırmak için Windows Update Kullanabilirsiniz


Bilgisayarınıza gelen güncellemeleri sık sık takip etmeli ve devamlı güncel tutmanız gerekiyor. Zula oyununun ek programları Windows Update’e entegre edilmiş olan araçlarla çalışmakta olduğu için entegre araçları güncellemeniz FPS artışı sağlayacaktır.

Windows Update nasıl çalıştırılır?

  • Sol alttan başlata tıklayın.
  • Windows Update ayarları seçeneğine tıklayın.
  • Güncelleştirmeleri denetle seçeneğine tıklayın.
  • Eğer güncellemeler var ise yükle seçeneğine tıklayıp yükleyin.
  • Windows Update ile güncellemeleri yaptıktan sonra Zula kasma sorunu olanlarda FPS artışı görülmektedir. Bizim tavsiyemiz 2 haftada bir Windows Update’i çalıştırmanız ve güncellemeleri denetlemeniz.

Windows Güncelleştirme aracı hiç bir zaman zararlı olmadı, tam tersine kullanan herkes bir biçimde yararını gördü. Bazı kişiler Windows Update kullanmanın oyunlarda kasma sorunu yarattığını belirtse de kesinlikle yanlış yönlendirmedir.

Windows 10 Gereksiz Hizmetleri Kapatmak


Windows 10 kullanıyorsanız fiziksel bellek miktarınız bir hayli düşükse ve donanım yetersizliği yaşamaktaysanız yapmanız gerekenlerden bir diğeri ise lüzumsuz hizmetleri kapamak olacaktır.

Yakın zamanda lüzumsuz hizmetler ile alakalı bir yazı yazacağım fakat o yazıdan önce sizlere aktarmak istediğim bazı bilgiler var. Kasma sorunu yaşamakta olan arkadaşlarım lüzumsuz hizmetleri kapatarak az da olsa oyunlarda FPS artışı sağlayabilir.

Zula oynarken bilgisayar kasıyorsa bunun bir diğer nedeni de kullanmadığınız yazılımların Windows tarafından arka planda açık tutulan ve asla kullanmayacağınız ekstra yazılımlardan kaynaklanıyor olabilir.

Donanımları güncelliğini korumak, Windows update kullanmak ya da lüzumsuz hizmetleri kullanmak tek başına zula fps çoğaltmak için yetersiz kalabilir. Bunun nedeni ise kasa içi temizliğini ihmal ediyor olmanız ya da hiç bilgisayarı temizlemediyseniz sıcaklık artacaktır ve donanımlar etkin performans gösteremeyecektir.

Windows lüzumsuz hizmetlerini kapattıktan sonra sonraki yapacağınız iş en yakın bilgisayarcıya gitmek ve iç kasa temizliğinizi yaptırmanız olacaktır. 20-40 TL maliyeti olan ve zula fps arttırma konusunda gerçekten işe yarayan bir çözümdür.

Yakın zamanda Zula FPS Arttırma kodlarını da paylaşacağız. Şimdi zula kasma sorununu nasıl çözebilirsiniz liste yapalım, bu listede ki belirtilen her şeyi yaptığınız da sorunlarınız çözülmüş olacaktır.

Zula kasma sorunu nasıl çözülür? Zula FPS Arttırma işlemleri nedir?

  • Windows Update ile güncellemeleri uygulamak
  • Sürücüleri güncellemek
  • Windows 10 Gereksiz hizmetleri kapamak
  • Bilgisayarı temizleme işlemi
  • Isınma sorununu ortadan kaldırmak

Üst tarafta yapmış olduğum listede tüm çözümleri sizlere sundum, bunları nasıl yapacağınız ile alakalı bilgiyi de alt tarafta verdim. Takıldığınız noktalar olursa ya da Zula fps arttırma ile alakalı hâlâ sorun yaşamaktaysanız yorum yaparsanız çözümler üretebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.