Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Abone Ol 

Zoom uygulaması nasıl kullanılır? Sorusu özellikle son dönemlerde öğrenciler tarafından merak konusudur. Zoom uygulaması nasıl kullanılır? Sorusunu bu makalemizde detaylı cevaplandırıyoruz.

Kişilerin diledikleri isimlerle dijital bir toplantı veya görüntülü sohbet gerçekleştirdikleri bir uygulamadır. Cep telefonları tablet ve bilgisayar ile görüntülü ve sesli olarak uzaktan eğitimde iletişim kurulmasını sağlamayı başaran program öğretmen ve öğrencilerin ilgisini çekmiştir. Kendisine ait olan zoom.Us adlı web sitesinin en temel sayfasını açıp ekranda çıkan sing up free butonuna tıkladıktan sonra mail adresi kaleme alınır. Gelen doğrulama linkini satın aldıktan sonra mail adresimizden dowload &run zoom diyerek programı indirmiş oluruz.

Zoom Hesap Nasıl Açılır?

Telefon veya bilgisayarımıza Zoom’u indirdikten sonra ekranımızda yer alan sing up yazısına tıklayarak ekrana gelecek olan mail adresini ismimizi ve soyadımızı yazarı. Zoom’dan mail adresimize gelen aktivasyon linkine tıklarız. Sonra açılan sayfada bizden istenen bilgileri girerek üyeliğimizi tamamlamış oluruz. Mail ile hesap oluşturmaya alternatif olarak da Facebook ya da Gmail hesabımız üzerinden de kullanabiliriz.

Zoom’da Konuşma Nasıl Yapılır?

Kayıt işlemi bittikten sonra tarayıcını üzerinden devam edersek sayfada yer alan start from your browser bölümüne tıklarız. Online görüşme veya ders yapmaya ulaştık. Açılan ekranda bazı butonlar gelecektir.

  • 1. Buton: Ses ayarı ve sesimizi kapatıp açmaya yarayan butondur.
  • 2. Buton: Online görüşmeyi başlatan butondur.
  • 3. Buton: Online görüşme yapmak istediğimiz kişileri platformumuza davet ettiğimiz butondur. Uygulamanın bize verdiği linki kopyalayıp görüşme yapmak istediğimiz kişilerin mail adresine göndererek de online görüşme yapabiliriz.
  • 4. Buton: Online görüşme yaptığımız kişileri görüntüleyebilir yada direkt olarak seçtiğimiz bir kişinin görüntüsüne tıklayarak sadece ona odaklanabiliriz.
  • 5. Buton: Bu bölümde ise ekranımızı karşı tarafla paylaşıp bir sunum, doküman üzerinden toplantı yada ders yaptığımızda diğer katılımcılarla da paylaşabiliriz.
  • 6. Buton: Bu buton ise chat butonu olup katılımcılar ile notları paylaşır ayrıca da üstüne tıkladığımızda istediğimiz kişiyle özel olarak konuşuruz.
  • 7. Buton: Bu bölümde ise uygulamanın bize sunduğu diğer seçenekleri buluruz. Görüşmelerimizi sonlandırmak için ise ekranın sağ alt köşesinde bulunan ‘’Toplantıdan ayrıl’’ kısmını kullanırız.

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.