Whatsapp’ın Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

Abone Ol 

Whatsapp, kullanımı en kolay uygulamalardan bir tanesi ve işlevsel olması da yine bu uygulamayı daha uzman ve daha tercih edilmektedir hale getiriyor. Sizler de arkadaşlarınız ile daha hızlı ve daha güvenilir bir biçimde sohbet etmek istiyorsanız eğer bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Çevrim içi özelliğini gizlemenin beraberinde okundu bilgisi veya teslim edildi bilgisini de dilediğiniz an kapatabiliyorsunuz.

WhatsApp’ın Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

Whatsapp uygulamasını açtıktan hemen sonra menü üzerinden ayarlar butonuna tıklayın.
Ayarlar penceresi içerisinde gizlilik butonu yer alacaktır ve bu butona tıkladıktan sonra durum seçeneğini tercih etmeniz gerekmektedir. Karşınıza 3 farklı seçenek çıkacak ve bu alternatifler arasından tercihlerinizi yapabiliyorsunuz.
Kişilerim: Bu seçeneği pasif hale getirdiğiniz takdirde tüm listeniz çevrim içi durumunuzdan haberdar olamayacak ve ayrıntılara ulaşamayacaktır. Çevrim içi durumunuzu herkesten gizlemek ve bilgi almalarını engellemek dilerseniz eğer bu seçeneği tercih etmeniz yeterli olacaktır.
Şunlar Hariç kişilerimle: Çevrim içi durumunuzu herkese kaplatmak yerine yalnızca başlıca isimlere kapamak istediğinizde ise bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Aktif hale getirdikten sonra ilgili kişilere tik atmanız yeterli olacaktır ve onay verdiğiniz takdirde belirlediğiniz kişiler online olma durumunuzdan herhangi bir biçimde haberdar olamıyor.
Sadece şu kişilerle: Belli kişilere çevrim içi olduğunuzu göstermek istiyorsanız eğer bu seçeneği işaretlemeniz gerekmektedir. Bu sayede belirlediğiniz kişiler çevrim içi durumunuzu görebilecek ve sizlerin hakkında bilgi alabilecektir.

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.