Whatsapp’da Bilmeniz Gereken Püf Noktalar

Abone Ol 

WhatsApp, dünyada en çok kullanılacak olan anlık mesajlaşma akıllı telefon uygulamalarından birisidir. Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın püf noktalarından bahsedeceğiz

180’den fazla ülkede yaklaşık 1,5 milyar aktif WhatsApp kullanıcısı var. WhatsApp, uygulamayı kullanıcıları için daha da bağımlılık yapıcı hale getirmek için zaman zaman yeni özelliklerle sunulmaya devam ediyor. Artık WhatsApp’ta bulunan tüm özelliklerin dışında, WhatsApp deneyiminizi bir adım öteye taşıyacak birkaç eğlenceli ipucu ve püf noktası var. Bu eğlenceli numaralardan bazılarının farkında bile olmayabilirsiniz, bu nedenle bütünüyle kontrol etmeniz gerekli olan bu tür numaralardan ilk beşini bulduk. Bir bakalım!

Sohbetleri Okunmadı Olarak İşaretle

Bir mesajı okuduğunuz ama cevap vermeyi unuttuğunuz günleri bilirsiniz. Aslında, daha sonra yanıtlamanız için bir hatırlatıcı olarak hizmet etmek için WhatsApp‘ta bir sohbeti okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz. Tek yapmanız gerekli olan, okunmadı olarak işaretlemek arzu ettiğiniz sohbeti basılı tutmak ve Android’de okunmadı simgesine dokunmaktır. İOS’ta, sohbeti okunmamış yapabilmek için sohbeti sağa kaydırmanız ve okunmadı simgesine dokunmanız gerekir.

Telefona Dokunmadan Whatsapp Mesajlarını Okuyun Ve Gönderin

Bu hiç akıllıca değil. Kullanmanız gereken tek şey, telefonunuza yazmadan veya dokunmadan mesajları okumanıza yardımcı olacak Siri ve Google Assistant gibi sanal asistanlardır. Onlara sözlü bir emir vermeniz yeterlidir.

Yazı Tipini Değiştir

WhatsApp’ın kullanmış olduğu eski yazı tipinden sıkıldıysanız, düz metni italik ya da kalın yazı tipine dönüştürerek değiştirebilirsiniz. Metni kalın yapabilmek için yıldız işaretiyle başlayıp bitirebilir ve italik yapabilmek için cümleyi bir alt çizgiyle başlatıp bitirebilirsiniz.

Özel Mesajları Birden Fazla Kişiye Yayınlayın

Birden çok kişiyle paylaşmak istediğiniz, ancak bunun için bir grup oluşturmak istemediğiniz ortak bir mesajınız mı var? Tek yapmanız gereken bu mesajları yayınlamak ve farklı kişilere özel mesajlar olarak gönderilecekler. İOS için, ekranınızın sol köşesindeki Yayın’a veya Android’de sağ üst köşedeki menü simgesine (üç dikey nokta) dokunursunuz. Bundan sonra, mesajı göndermek istediğiniz kişileri eklersiniz. Whatsapp püf noktaları sayesinde daha kullanışlı hale gelmeye devam edecektir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.