WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Sesli ve Görüntülü Arama Özellikleri Geliyor!

Abone Ol 

Günümüzde en çok kullanılacak olan anlık mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, bildiğiniz üzere tarayıcı ve bilgisayar üzerinden de kullanılabilmekte. WhatsApp‘ın bu iki platformdaki sürümü her ne kadar mesaj almaya ve göndermeye olanak sağlasa da önemli bir eksiği mevcut. Uygulamanın hem internet tarayıcısı versiyonu hem de masaüstü versiyonunda görüntülü arama ve sesli arama fonksiyonları yer almıyor.

Fakat bugün WhatsApp’ı bilgisayardan kullanan kişilere sevindirici bir haber geldi. The Guardian’dan Alex Hern’in yaptığı paylaşıma göre, WhatsApp, masaüstü uygulamasında sesli ve görüntülü arama özelliğini test ediyor.

WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Görüntülü ve Sesli Konuşma Özelliği Geliyor!

Alex Hern2in Twitter’da ki paylaşımında bir ekran görüntüsüne yer vermiş. Bu görüntüde WhatsApp’a iki yeni tuş geldiği ve bu tuşların henüz Beta sürecinde olduğu gözüküyor. Tuşlar için koyulan simgeler uygulama için sesli ve görüntülü arama özelliğinin geleceğini kanıtlar nitelikte. WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına bu özelliklerin ne zaman geleceğini kesin olarak bilmiyoruz. Bu konu da hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Fakat şirketin bu özelliği Ekim ayında da test etmişti. Yani yeni bu özelliklere kavuşmamız için uzun bir süre beklememize gerek kalmayacak gibi görünüyor.

WhatsApp masaüstü uygulamasına gelecek olan bu özellikler hakkında Facebook tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. WhatsApp en son, sohbete özel duvar kağıdı özelliğini getirmişti.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.