Valorant Kasma Sorunu Çözümü – FPS Arttırma

Abone Ol 

Son senelerde özellikle hayatta kalma ve aksiyon kategori içerisinde geliştirilmiş olan pek çok oyun milyonlarca insan tarafından oynanan ve popüler hale gelen serilerden biridir. Pubg, valorant gibi oyunlarda bu kategorilere dahil olarak son zamanların en çok sevilen ve oynanan oyunlarından biridir. En son çıkmış olan valorant serisi artık daha aktif olarak oynanmaktadır ki milyonlarca kişi bu oyunu oynamak için sistemlerini geliştirerek daha performanslı bir cihaz sahibi olmaktadırlar.

Oyuncular genel olarak yeni çıkan oyunlara göre sistemlerini farklılaştırmaya giderler ve kasalarının parçalarını o oyunun sistem gereksinimleri dahilinde üst düzeye çıkararak daha seri ve akıcı bir biçimde oynamak için geliştirme sağlarlar. Valorant serisi günden güne güncellemelerle gelmişmektedir fakat geliştikçe hali ile problemleri de yanı sıra gelmektedir ki bu makalemizde valorant kasma sorununu ele alarak çözümünü sizlerle beraber aktaracağız.

Valorant Nedir ?

Riot Games tarafından geliştirilip yayımlanan bir free-to-play yani çok oyunculu taktiksel stratejilerin konuşmuş olduğu birinci şahış nişan oyunudur. Valorant 5’er kişilik iki takımın bir arena içine inerek karşı karşıya geldiği bir aksiyon oyunudur. Oyun başladıktan sonra kendinizi çok daha iyi savunabilmek ve düşman takımı yok edebilmek için Silah, zırh ve yetenek gibi ekipmanları satın alarak çok daha kuvvetli bir karakteri yönetmeniz gerekiyor.

Oyun maç formatı olarak bir counter strike olarak benzerlik içermektedir ki sizlerde oynadığınızda aradaki farklı çok iyi anlayabilirsiniz. Bu oyun serisi diğer silah oyunlarına göre biraz daha hızlı ve seri bir biçimde gelişmektedir ki gerçekten muhteşem bir oyun atmosferinin sizleri beklediğini söyleyebilirim.

Valorant Kasma Sorunu Çözümü

Valorant oyununda gelen güncellemeler yüzünden kimi zaman oyun içerisinde büyük problemler yaşanabiliyor ki her oyunu seri ve akıcı oynamak önemli bir husustur. Bu yazımızda sizlere valorant kasma sorununu maddeler şeklinde anlatarak optimizasyon sıkıntısını en aza indirmeye çalışacağız.

1 – Oyun İçi Yapılandırma

Oyun içerisinde bulunan ayarlara ilk olarak göz atalım. Görüntü Seçenekleri bölümüne tıklayın ve giriş yapın.

  • Arka Planda FPS Kısıtla: Açık
  • Pilde FPS Kısıtla: Kapalı
  • Menüde FPS Kısıtla: Kapalı
  • FPS Her Zaman Kısıtla: Kapalı

2-Valortan Grafik Ayarlaları

Oyun içerisinde ayarlar bölümü dahilinde bulunan grafik ayarları kısmına tıklayın ve giriş yapın. Daha sonra ise aşağıda bulunan ayarları kendi bilgisayarınızda uygulayarak daha verimli bir grafik ayarı yapılandırması yapalım.

  • Kenar Yumuşatma: Hiçbiri
  • Eşyönsüz Filtreleme: 1x
  • Ekran Çözünürlüğü: En Düşük (eğer pc çok kasıyorsa en düşüğe alın, orta halli ise dokunmayın)
  • Görüntü ile ilgili diğer ayarları düşük moduna getirebilirsiniz.

FPS arttırma ve kasma problemini çözmek için maallesef görüntü kaybı yaşamanız gerekmektedir ki bu durum birçok oyunucuyu üzen bir durum haline gelebilir. Fakat yaptığımız birçok adım valorant fps arttırma odaklı olduğu için görüntü kalitesini düşürmede en aza indirmeye çalışıyoruz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.