Valorant Karakter İsimleri ve Özellikleri

Abone Ol 

Valorant karakterlerini öğrenmekte güçlük çekiyorsanız ve favori karakterinizi henüz bulamamışsanız bu yazımız tam size göre diyebilirim. Öncelikle karakterleri üç en temel kritere göre sıralayacağım. Öncelikle raund başlamadan evvel avantajlı olan şampiyonlardan bahsedelim.

Valorant karakterlerini öğrenmekte güçlük çekiyorsanız ve favori karakterinizi henüz bulamamışsanız bu yazımız tam size göre diyebilirim. Öncelikle karakterleri üç en temel kritere göre sıralayacağım. Öncelikle raund başlamadan evvel avantajlı olan şampiyonlardan bahsedelim.

Valorant Karakter İsimleri Brimstone Karakter Rehberi

Eğer bombayı imha edecek olan tarafta oynuyorsanız yani belirlenmiş olan bölgeleri korumak göreviniz ise; kullanmış olduğu sis bombaları ile bölge girişlerini engelleyici özelliğe sahibi olduğu için Brimstone karakteri tam size göre olabilir. Sis içerisinden çıkan rakiplerinizi öldürmek bir hayli kolaydır.

Brimstone yetenekleri ve özellikleri nelerdir?

  • Incindiary – Satın almalısınız. (Q Yeteneği) – El bombası olarak da düşünebileceğiniz bir yetenektir. Rakiplerinizi bu yeteneği kullanarak yakabilir ve canlarını azaltabilirsiniz.
  • Stim Beacon – Satın almalısınız. (C Yeteneği) – Yerini işaretleyerek kullanabileceğiniz bir tür güçlendiricidir. Yeteneğin belirttiği alan içerisinde takım arkadaşlarınız ile içinde kaldığınız sürece güçlenirsiniz.
  • İmza Yetenek: Gökyüzü Dumanı (E yeteneği) – Satın almadan kullanabileceğiniz ve iki kişiyi öldürdüğünüzde tekrar elde edebileceğiniz bir yetenektir. Haritadan seçeceğiniz üç yere sis indirerek rakiplerin sizi görememesini sağlar.
  • Ultimatom Yeteneği: Orbital Strike (X Yeteneği) – Yeteneğin etki ettiği alanın büyüklüğü gayet geniştir. Özellikle rakiplerinizin bol olduğu yerlerde bu yeteneği kullanarak belirlediğiniz alanı yakabilir ve içinde kalan rakipleri öldürebilirsiniz.

Valorant Sage Rehberi – Sage Yetenekleri ve Özellikleri

Sage bir takım için olmazsa olmaz karakterlerden birisidir, takımını ayakta tutmaya yardımcı olan ve bomba kurma bölgelerinin girişlerini tutma konusunda buzdan duvar koyabilen ve küre atarak yavaşlatabilir özelliklere sahiptir.

Sadece duvar koyarak engellemenin beraberinde küre atarak yavaşlatmanın da yanında ölmüş bir takım arkadaşını ultisini kullanarak yeniden canlandırabilir, bu harika değil mi?

Ek olarak ölmüş birini diriltme özelliğinin yanında bir de canı az olan kişilere can verebilir ve ayakta kalmasına yardımcı olabilir. Bu yeteneğini kendi üstünde de kullanabilir. Valorant karakter isimleri ve rehberimize hemen başlayabiliriz.

Sage yetenekleri ve özellikleri nelerdir?

  • Yavaş Küre – Satın almalısınız. (Q Yeteneği) – Duvardan da sektirerek atılabilen bu yetenek, yere düştüğü zaman oluşturduğu buz parçaları ile geniş bir alanı kapsar ve rakiplerini çok etkili bir şekilde yavaşlatır. Ayrıca buz üzerinde koşan rakiplerin sesi de çok yüksek duyulur.
  • Bariyer Orb – Satın almalısınız. (C Yeteneği) – Oluşturduğu devasa büyüklükteki buzdan duvar ile rakiplerin geçişine asla izin vermez. En büyük kapıları bile kapatabilen bu yetenek, rakiplerin uzun süreli ateş etmeleri sonucu kırılabilir. Zamanla kendiliğinden kırılsa da sağladığı hakimiyet sizi tatmin edebilir.
  • İmza Yetenek: Şifa Küresi (E yeteneği) – Canı azalan takım arkadaşlarınıza ve kendinize azalan can kadar can verebiliyorsunuz. Özellikle bu yönü ile takımınızı ölümsüz yapabilirsiniz.
  • Ultimatom Yeteneği: Diriliş (X Yeteneği) – Eğer yetenek kullanılabilir durumdaysa ölmüş olan bir takım arkadaşınızı tekrar ekipmanları ile birlikte diriltebilirsiniz. Kaybedeceğinizi düşündüğünüz raundlarda kullanmanızı tavsiye ederim.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.