Ücretsiz Hosting ve Domain Nasıl Alınır ?

Abone Ol 

İnternet dünyasında internet sitesi kurma işlemlerine yönelme, online alışveriş alanına olan yoğun girişim planları gibi pek çok sektörel yaklaşım bulunur. Günümüzde pek çok insan bu işi genel itibari ile para kazanmak amacıyla yapmış olduğu için tek geçim yerleri olarak da burayı seçmektedirler. Sizlerde birazdan anlatacağım bedava domain ve bedava hosting alma işlemleri dahilinde kendinize muhteşem bir site açarak kendinizi bu konu da daha iyi yerlere getirebilirsiniz.

Bir blog ya da internet sitesi açmak isteyen kişinin öncelikle bir domain + hosting paketine sahip olmasına gerek vardır ki bunlar sitenin olmazsa olmaz denilen iki tane olayıdır. Bir tanesi sizin alan adınızı temsil eder (www.örnekalanadı.Com) ki diğeri ise sitenizin barındırma olayını, bir nevi kurduğunuz sitelerin tüm dosya ve bilgilerini koruyarak size bir zemin kuracaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık sizler kurmak arzu ettiğiniz platform üzerinden web sitenizi kolaylıkla yöneterek arzu ettiğiniz gibi ayar vs yapabileceksinizdir.

Uzun zamandır bedava dağıttığı domain veren siteleri ve bedava dağıttığı hosting veren siteleri tek bir makale altında birleştirerek paylaşmak istiyordum ve sonunda işe koyularak bu yazıya giriş yaptım. İsterseniz hemen aşağıya paylaştığımız bilgilere geçerek bakalım hangi şirketlere bizlere kolaylık tanıyor göz atalım.

Hostinger.web

Hostinger.web sitesi Türk yapımı bir şirket olup uzun senelerdir pek çok firma ve şahıs ile çalışan güvenilir hosting ve domain satan sitelerden bir tanesidir. Bu internet sitemiz bize özellikle fiyatlar konusunda büyük bir yardım sağlamaktadır ki pek çok hosting ve domain firmasına göre çok iyi paket fiyatlarının bulunduğunu söyleyebilirim.

Asıl konumuz olan bedava dağıttığı hosting paketi bu sitemizde yer almaktadır. Buradaki linke tıklayarak internet sitesine gidebilir ve bedava dağıttığı hosting paket seçimi aşağı doğru mouseunuzu kaydırdığınız taktirde paneli göreceksinizdir. Sizden bir hesap oluşturmanızı isteyecektir ve devamında gerekli işlemleri kolaylıkla kendiniz bulacaksınızdır.

000Webhost

Bir diğer bedava dağıttığı hosting paketi veren sitemiz ise yabancı olan 000webhost isimli bir hosting firmasıdır. Uzun senelerdir varlığını sürdüren ve kullanılabilirlik ile panellerini muhteşem bir biçimde hazırlayan bu şirketten gönül rahatlığı ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki linke tıkladığınız zaman bedava dağıttığı hosting alma işlemlerini adım adım takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Buradaki en büyük avantajlarınızdan bir tanesi reklam tanıtım yönünden olacaktır ki gerçekten tek bir reklam tanıtım dahi aldığınız hosting çerçevesinde göremezsiniz. Kaliteli ve düzgün bir hosting firma listesi hazırlandığında vermiş olduğu emekler ve hizmetlerden dolayı listemize girebilmeyi başaran bir firmadır.

KaliteHost

Bir diğer bedava dağıttığı hosting paketi sağlamayı başaran firmamız iste kalitehost oluyor. Türk yapımı bir şirket olması nedeni ile kullanım açısından güçlük çekmeyeceğiniz bir firma olacağını söyleyebilirim. Bu firma üstünde aynı şekilde hiç para ödemeden hosting paketi alabilme imkanınız bulunur ancak bu hosting işletmesinin şöyle bir koşullandırması bulunur ki .Com, .Net, .Org alan adınız olması halinde size bir hosting verebilirim diyor. Yani en basitinden eğer elinizde .Shop gibi alan adı bulunuyorsa direk 1 ya da 2. önerdiğimiz hosting şirketlerine göz atabilirsiniz.

KaliteHost üstünden de bedava dağıttığı hosting alma işlemleri gayet kolay bir mantıkla çalışmaktadır. Sizlerde hemen burdan paket almak dilerseniz burada bulunan linke tıklayarak hızlı bir şekilde giriş yapabilir ve kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere nerdeyse pek çok kişinin güvenerek kullandığı ve güvenilir denilebilecek 3 tane bedava dağıttığı hosting sağlamayı başaran firmayı paylaşmaktayız. Bunun beraberinde pek çok kişi bedava dağıttığı domain nasıl alınır gibi sorularda sormakta fakat maallesef domaini bedava dağıttığı almak şuanlık çok zor ya da öyle bir şey yok diyebilirim. Bazı şirketlerde kimi zaman kampanyalar vs olmakta ki ancak o zamanı ve kampanyadan haberdar olmanız doğrultusunda bedava dağıttığı bir domaine sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz hosting paketleri genel yapı itibarı ve parasız olmasından kaynaklı olarak güvensiz ve fazla işe yaramayacak türdedirler. Ancak test yapmayı düşünüyorsanız, bu işe giriş yapacaksanız başlangıç olarak sizleri belli bir yere kadar idare edecektir fakat belli bir zaman sonra sizlerde ücretli hosting almaya başlayacaksınızdır. Aşağıya yorum kısmına sizlerinde kendi kullandığı hosting firmalarını yazarak bizlerle paylaşabilir ve bilgilendirme yapabilirsiniz.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.