Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü

Abone Ol 

Dünya üstünde en popüler oyun haline gelen pubg mobile, günden güne daha fazla oyuncu kazanarak ününü arttırma yolunda devam etmektedir. Her yaş alanından oyuncu sayısına sahip olunun bu oyun battle royale denildiğinde artık akla gelen ilk oyun serisi diyebiliriz. Oyunda amacınız 100 kişiyle beraber bir ada parçasının farklı yerlerine dağılarak hayatta kalmaya çalışan son kişi olmanız gerekiyor ki bu sayede çorba paranızı çıkarabilmiş olacaksınızdır.

Pubg Mobile oyununu hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayar üzerinden emulator kullanarak oynama imkanınız bulunur. Oyunlar çıkış itibari ile genel itibari ile sık sık güncellemeler alır ve iyileştirmeler yapılmaktadır. Bazı gelen güncellemeler maallesef büyük boyutlu ve ağır olduğundan dolayı bazı mobil telefon ya da tabletler kasma sorunu yaşamaktadır ki bu makalemizde bu konuya değinerek pubg mobile kasma sorunu olayını en aza indirerek seri bir biçimde oynamanıza yardımcı olacağız.

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü

1 | Grafik Ayarları

Pubg mobile oyunu seri ve akıcı bir biçimde oynamak istiyorsanız ilk bakacağınız yer pubg mobile grafik ayarları bölümüdür. Oyun içerisinden ayarlar/grafik alternatifleri olarak giriş yaptığınızda eğer grafik kaliteniz yüksek ise muhakkak onu orta ya da düşük seviyeye getirerek daha akıcı bir biçimde oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

2 | Telefon Ekran Çözünürlüğü Ayarları

Telefonunuzun kendi ayarlar bölümünden çözünürlük denilen bir ayar seçeneğini özelleştirmeniz gerekebilir. Ayarlar bölümünden ekran kısmında çözünürlük denilen bir ayar göreceksiniz ki buraya tıkladığınız zaman telefonunuzun çözünürlük niteliğini görebilirsiniz. Eğer Full HD gibi alternatifler varsa ve çözünürlüğünüz yüksek ise bunu biraz daha alt seviyelere çekerek oyunda çok daha iyi bir performans alabilme imkanınız bulunacaktır.

3 | Depolama Alanı

Telefon ya da tabletlerinizde oyunu oynadığınız taktirde maallesef pek çok kişi pubg mobile depolama alanı sorunu yaşamaktadır. Oyun kalitesi ve içerdiği içerikler nedeni ile biraz fazla yer kaplamaktadır ki pek çok telefonun depolaması az olduğu için oyun yer bulmada ve alan açmada problem yaşadığı için maallesef kasma sorunu, donma problemi gibi pek çok sorun yaşamaktadır. Telefonunuzda ne kadar depolama alanı açabilirseniz oyunda o kadar performans alabilirsiniz.

4 | Önbellek Temizleme Yapın

Önbellek temizleme işlemi telefon ve bilgisayarda teknolojik cihazları rahatlatan ve gerçekten çok fark edilmese de optimizasyon olarak iyileştirme sağlamayı başaran bir özelliktir. Bu işlemi telefonunuzda yapmak için play store üzerinden android önbellek temizleme uygulaması indirerek deneme yapabilir ve farkı görebilirsiniz.

5 | Cihaz Isınmasına Dikkat Edin

Bu tür yüksek sistem gereksinimi isteyen oyun çeşitlerinde genel itibari ile tüm cihazlarda ısınma problemi olacaktır ki performansın %50’sini aşağıya çekerek muhteşem bir optimizasyon kaybı yaşatmaktadır. Piyasa üstünde telefonlar için üretilen soğutma sistemleri bulunur ki bunları aldığınız taktirde oyunu çok daha seri ve akıcı bir biçimde oynayabileceğinizi söyleyebilirim.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.