Millie Bobby Brown’ın Oynadığı En İyi 5 Yapım

Abone Ol 

Millie Bobby Brown 19 Şubat 2004 tarihinde İspanya’nın Malaga şehrinde dünyaya gelmiştir. Millie İngiliz bir ailenin 4. çocuğudur. 4 yaşına kadar İspanya’ da yaşamakta olan Millie daha sonra ailesi ile ABD’ya taşınmıştır. Millie doğduğu zaman bir kulağında işitme kaybı yaşamıştır daha sonra o kulağı bütünüyle işitemez duruma gelmiştir. Bu genç yaşına rağmen şöhret basamaklarını hızla tırmanan Millie, Calvin Klein ve Converse gibi çok büyük markalardan sponsorluk da almaktadır. Modellikle de uğraşan Millie 163 cm boyunda ve 47 kg ağırlığındadır.

Millie oyunculuk çıkışını 2013 senesinde henüz 9 yaşındayken Once Upon a Time In Wonderland ile yapmıştır. Burada genç Alice karakterini canlandırmıştır. Daha sonra Intruders adlı bir BBC ABD yapımında rol almıştır. Ayrıca NCIS, Modern Family, Grey’s Anatomy gibi yapımlarda da ufak rolleri olmuştur. Millie’nin patlama noktası ise hepimizin bildiği Stranger Things adlı Netfix orjinal dizisinde canlandırdığı Eleven karakteri. Yakında 4. Sezonu da çıkacak olan dizi ile bir hayli ünlenen Millie’nin oynadığı en iyi yapımları sizler için listeledim, keyifli okumalar.

1. Stranger Things

Ufak bir kasabada küçük bir çocuk kaybolunca, gizli deneyler, korkutucu doğaüstü güçler ve tuhaf bir küçük kızın da parçası olduğu bir gizem ortaya çıkar.

2. Enola Holmes

Kayıp annesini arayan Enola Holmes adlı cesur genç kız, ağabeyi Sherlock’u kurnazlıkla alt etmek ve kaçak bir lorda yardım etmek için hafiyelik becerilerini kullanır.

3. Godzilla King of the Monsters

Godzilla II: Canavarlar Kralı, Godzilla’nın Mothra, Rodan ve ezeli düşmanı olan üç başlı King Ghidorah ile çatışması ve bu esnada insanlığın var oluşunun dengesini bozmasını konu ediyor.

4. Intruders

Ölümün son olmadığı bir dünyada geçen dizi, başkalarının bedenlerini kullanarak yaşayan ölümsüzlük peşindeki bir topluluğu merkezine alıyor.

5. Grey’s Anatomy

Seattle Grace Hastanesi’nde farklı tıp fakültelerini yeni bitirmiş 5 stajyer doktor adayı Meredith, Cristina, Izzie, Alex ve George’ un yaşadıkları anlatılmaktadır. Millie Bobby Brown burada bir bölümde rol almıştır.