Huawei P50: Sıvı Lens Teknolojisine Sahip Kamera ile Gelebilir

Abone Ol 

Huawei gelecek yıl piyasaya süreceği Huawei P50 akıllı telefonu hakkındaki haberler şimdiden gelmeye başladı. Sıvı Lens teknolojisine sahip kamera sensörleri ile beraber piyasaya sürülecek olan Huawei P50 şimdiden merak uyandırıyor diyebiliriz.

Çinli teknoloji devi yeni sıvı teknolojisinin gelecek yıl toplu olarak üretilip daha fazla bir biçimde satılacağına inanıyor. Huawei bu yeni lensi ilk piyasaya sürenlerden biri olacak. 25 Aralık 2019’da yapmış olduğu patent başvurusu 2020 Nisan ayında onaylandığı görülüyor.

Özellikle bu yeni lens, nerdeyse %100 doğruluk oranıyla insan gözüne benzer milisaniyeler içinde odaklanabilen oldukça yüksek odaklama hızları gibi bazı avantajlar sunuyor. Sıvı lens teknolojisini kısaca açıklamak gerekirse, alışılmış lensler iki sabit odak uzaklığına sahip lens arasındaki odak uzunluğunu ayarlayarak yakınlaştırma ve odaklamayı başarırken sıvı lens, görüntüyü kontrol etmek için sıvının şeklini değiştirmektedir ve bu sayede daha nitelikli ve yüksek çözünürlüklü resimler ve videolar elde etmiş oluyor.

Sıvı lens sayesinde odaklanmak için gerekli olan süreyi nerdeyse ortadan kalkacak. Çinli teknoloji devi Huawei sıvı lens teknolojisini daha dayanıklı duruma getirmeyi başarırsa, darbeler ya da kaza sonucu düşmelerden sonra meydana gelebilecek hasarlarında önüne geçmiş olacak. Bu sayede daha güvenli bir telefon imajı oluşturulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.