Ek Gelir Getiren İşler Nelerdir?

Abone Ol 

Ek iş arayışında olan kişiler için hazırladığımız bu yazıda sizlere aklınıza gelmeyecek bazı ek gelir getiren iş fikirleri sunmuş olabiliriz. Yazımızın tamamını okuyarak bu konuda ufkunuzu daha da açabilirsiniz.

Ek iş arayışı içinde olan kişilere muhtemelen kazanç elde ettiği işinden gelen para yetmiyordur. Bu arayışa girmeniz çok doğal çünkü son zamanlarda ülkemizde bir çok normal gelirli vatandaşa aldıkları ücretler yetmez oldu. Ürün, kiralar, vergiler ve ulaşım masrafları gibi giderler kat ve kat artarak insanları malesef zorlamaya başladı. Bu sebepten ek iş arayan sayısı önceki yıllara göre 3 katına kadar artış göstermiştir.

Sizi çok sıkmadan arayışı içerisinde bulunduğunuz ek gelir getiren işleri sıralayalım;

Komisyonculuk yaparak ek gelir elde etmek

Ülkemizde bazı alanlarda komisyonculuk yaparak ek gelir elde edenlerin sayısı oldukça yüksek bunların arasında sizlerde olabilirsiniz. Komisyonu nasıl ve hangi işten kazanırım? Bu oldukça geniş olabilir, örneğin; gayrimenkul satışı yaparak komisyon kazanma, araba alım satımı yaparak komisyon kazanma, herhangi bir ürünü toptan veya perakende pazarlayarak komisyon kazanma gibi detaylandırılabilir.

Sosyal medyada satış yaparak ek gelir elde etmek

Bazı büyük firmalar satış stratejisini geliştirerek bireysel olarak satış yapmanıza müsade etmektedir. Her bireyi bayi olarak gören bu firmalara üye olarak ürünlerini %50’ye varan indirimlerle alıp, sosyal medya aracılığıyla satışını gerçekleştirebilirsiniz. Firmaların örneklerini vermek isterim ancak etik kaçmayacağı için yoruma yazarsanız örnekleri size bildirebilirim.

Boş zamanlarınızı boyacılık yaparak değerlendirip ek gelir elde etmek

Boyacılık yapmayı her insan neredeyse becerebilmektedir. Sizde bu kişiler arasında yer alabilirsiniz. Boyacılık yapamam diye çekiniyorsanız bir boya ustasıyla görüşerek püf noktalarını öğrenebilir, yanında tecrübe kazanabilirsiniz. Böylece boş zamanlarınızı ve tatil günlerinizi boya badana işleri yaparak değerlendirebilirsiniz.

Yaşlılara destek olarak ek gelir elde etmek

Ülkemizde yaşlı nüfusu oldukça fazla olduğu gibi kimsesiz yaşlı oranları da yüksektir. Bunu fırsata çevirerek onların gerçekleştiremediği işleri gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Ek gelir getiren işler listesi aklımıza geldiği kadarıyla bu şekildedir. Sizinde aklınıza gelen iş fikirleri varsa yorum yaparak paylaşabilirsiniz.