Dünyanın En iyi Macera Oyunları PC 2020 Önerileri

Abone Ol 

Oyun dünyasının pek çok türde piyasa sürülen dünyanın en iyi macera oyunları vardır insanı içerisine sürükleyen. Belki de oyun oynamayı en çok sevdiren macera aksiyon arayışımızı bu sanal dünyada bulduğumuzdandır. Macera oyunları pc başında zevkli dakikalar için birebirdir. Bunu bildiğim için sizler için hazırlamış olduğum en iyi macera oyunları pc 2020 tavsiyeleri listeme başlıyorum.Umarım beğenirsiniz.

1.Red Dead Redemption 2


Bu oyun vahşi batı ve kovboy filmlerindeki en iyi macera oyunları sergilenen filmlerde görüp çok beğendiyse bu macera oyunu tam size göre. Aksiyon macera oyunları pc bölümünde oynabileceğiniz bu oyunu maalesef ki en iyi mobil macera oyunları listenize ekleyemeyeceksiniz. Bunun nedeni ise oyunun çok nitelikli grafikleri ve kapladığı boyut olduğunu düşünüyorum. Ama belki oyunun yapımcıları mobil macera oyunları sevindirir. Macera oyunları pc öneri niteliğindeki bu oyunu size biraz tanıtayım.

Red Dead Redemption 2 , açık dünya ortamında geçen ve tek oyunculu ve çevrimiçi çok oyunculu bileşenlere sahip üçüncü şahıs bakış açısı ile oynanan bir batı aksiyon macera oyunu. Oyunda, önceki oyunda bulunmayan yeni özellikler var. Örneğin, yay ve ok kullanmak, çift elli tabancalar, suda yürümek ve kano kullanmak gibi yeni mekanikler tanıtıldı. Oyunda yaban hayatı ve avcılık da gelişti.Oyun, hikaye ve görevler için yoğun olarak oyuncu seçimine odaklanıyor. Oyuncu seçimlerinin etkileşimleri ve görevleri nasıl etkileyebileceğine ilişkin IGN’nin İlk Bakış önizlemesi sırasında Rockstar North’un Co-Studio Başkanı Rob Nelson şunları söyledi: “Bu görevlerin çoğunda size nasıl yaklaşacağınızı seçmeniz için alternatifler sunmaya çalışmaktayız, Önce arkadaşlarını mı göndereceksin yoksa önce mi gireceksin. “

Oyuncular herhangi bir NPC ile önceki Rockstar oyunlarından çok çeşitli şekillerde iletişim kurabilirler. NPC’den para çalmak için arkadaşça sohbet etmek, tehdit edici bir sohbet yapmak gibi alternatifleri seçebilirler veya o karakteri alıp cesedi yağmalayabilirler.Daldırmanın daha da genişlemesinde, oyuncuların silahları gibi ekipmanlarını temizleyerek onlara bakmaları gerekmektedir. Karakter özelleştirme açısından, oyuncular bir kesim ve stil için bir berbere gitme seçeneğine sahiptir; ancak, oyunculara sunulmakta olan stiller, oyun boyunca karakterlerinin saçlarının doğal olarak uzamasına ne kadar izin verdiklerine bağlıdır. Karakterler, farklı hava şartları için farklı kıyafetlere sahip olacaklar, düzenli şekilde yemek yemeleri ve yıkanmaları gerekecek ve bir cinayetin derisini yüzmek ve nesneleri incelemek de dahil olmak üzere, bir kez daha otomatik olan eylemler detaylı olarak büyük ölçüde genişletildi.

2.Horizon Zero Dawn

Oyunu tanıtmak için size tekrardan aynı şeyleri yazmak istemiyorum eğer ki oyunun lansmanını merak ediyorsanız rpg oyunları yazımı okuyabilirsiniz.Oyunumuzun özellikler şu biçimdedir;

Horizon Zero Dawn , en temel hikaye görevlerini , kabileleri içeren ulusal görevleri ve ayrıca yan görevleri içeren görev unsurlarına sahiptir . Macera oyunları pc kategorisinde doğa ile savaş içerisinde olduğunuz ünlü macera oyunları içerisinde yer alır.Bir oyuncu oyun boyunca ilerledikçe, karakterinin seviyesini yükseltebilir. Aloy, Prowler, Brave ve Forager olmak üzere üç beceri ağacına sahiptir. Aksiyon macera oyunları içinde Horizon Zero Dawn’daki savaşın temeli, Aloy’un hızı ve kurnazlığı ile makinelerin ham gücü ve boyutu üzerine inşa edilmiştir. Çok daha büyük ve teknolojik olarak üstün bir düşmanın üstesinden gelmek için, Aloy her karşılaşmada hayatta kalmak için tüm bilgisini, zekasını ve çevikliğini kullanmalıdır. Aloy’un emrinde, çeşitli ok türlerine sahip orta ila uzun menzilli yaylar , yakın dövüş mızrağı , iki yatay nokta arasına tuzak teli tuzakları yerleştiren bir Tripcaster ve bir Ropecaster dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, birden çok av silahı vardır.

3.Detroit:Become Human

Detroit: Become Human , belirli ve kontrol edilebilir bir perspektife tabi olan üçüncü şahıs bakış açısı ile oynanır. Teknolojik bir macera oyunları listesinde yer alan Oyun, şirketin 3. Oyunu Heavy Rain’e benzer, ancak hızlı zaman etkinlikleri ve diyalog kararları gibi benzer girdiler hala oyunun bir parçası. Bu sebeple, hangi seçimlerin yapıldığına bağlı şekilde hikaye dallanacaktır. Aksiyon sekansları ya da bağlamsal etkileşimler için, oyunculara düğmelere basmalarını, sağ analog çubuğu belirli bir biçimde hareket ettirmelerini ya da kontrol cihazını sallamalarını ya da eğmelerini gerektiren çeşitli semboller sunulur. Oynanabilir karakter saldırıya uğradığında olduğu gibi aksiyon sekanslarında, bu komutların yerine getirilmemesi hikayeyi ayrı bir yola götürür ve bazı hatalar bir karakterin ölümüne yol açabilir. Bununla beraber, bazı durumlarda, oynanabilir karakter ölümünden önce zamanlanmış bir sekans oynar. Oyun, oyuncuların alabileceği çeşitli yollar sunar. Oynanabilir karakterin çıkmazını sona erdirmek için, oyuncular alttaki zamanlayıcı dolmadan doğru rotayı bulmalıdır. Gelişen teknolojiyi macera oyunları listenizde arıyorsanız eğer bu oyunu kaçırmamalısınız.

4.Assassin’s Creed III

Bu en iyi macera oyunları yazımızda benim favori macera oyunları pc öneri olarak sunacağım Assassian Creed serileridir. Pc oyunları son zamanlarda kıtayı hep yükseltiyorlar. Bunların arasında yer alan Assassıns Creed serileri insanı içerisine çeken aksiyon macera oyunları içerisinde öne çıkmaktadır. Son Dönemde çıkan Assassin Creed Valhalla oyununa ise diyecek bir şey bulamıyorum. Macera oyunları oynamasanız bile macera oyunları izle diye internette bu oyun için keşif yapabilirsiniz ve oyunun sonunda neler olacak diye meraktan yerinizde duramayabilirsiniz. Oyun o kadar bağımlılık yapıyor ki oyunu deneyimleyen insanlar “keşke en iyi macera oyunları mobil listeme eklesem ” dediklerini çevremden çok duydum. Benden ufak bir tüyo. Size biri dünyanın en iyi macera oyunları nelerdir diye sorduğunda bu oyunu hatırlayın.

5.The Walking Dead

Dizi olarak dünyaca tanınan ve çok fazla sevilen dizinin oyunu gerçekten çok sevildi. Oyuncuların bu sevgisini karşılıksız bırakmayan oyunun yapımcıları hem korku oyunları olarak oynayabileceğiniz hem de macera oyunları olarak oynayabileceğiniz bir oyun tasarladı. Bu oyunda korku dolu dakikalar geçirirken zombilerden kurtulmak için yaptığınız seçimlerde kararlarınız çok önemlidir. Yaptığınız seçim oyun boyu sizi etkileyecek ve oyunda yer alan yan karakterlerle ilişkilerinize yansıyacaktır. En iyi macera oyunları zombi oyunudur diyorsanız oyunu hemen oynamaya başlayın.

6.Call Of Duty Serileri

Kuşkusuz savaş oyunlarının arasında en iyi macera oyunları pc bölümünde zirveyi zorlayanlar arasında liderliğe oynayan bu oyun, tarih sahnelerinde yer almış pek çok savaş dönemini anlatmaktadır. Özellikle soğuk savaş dönemini konu alan macera oyunları bu oyuna nokta nokta işlenmiştir. Silah bakımından eski silahları ve yeni silahları harmanlayıp kullanmamıza olanak sunuyor. Erkekler ağlamaz diyenler bu macera oyunları pc bölümünde yer alan hikayesinin sonuna tekrar baksın diyebilirim. Son dönemde mobil macera oyunları kulvarında da sahneye çıkan Call Of Duty yapımcıları mobil oyunda da iddialı olduklarını oyunun grafiklerinden anlaşılıyor. En iyi mobil macera oyunları arasında durumu ne olur bunu zaman gösterecektir elbet ancak bu süre de sizde oyunun serilerine başlayabilirsiniz.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.