Bir Sitenin Alexa Değeri Nasıl Öğrenilir ?

Abone Ol 

Gün geçtikçe çoğalan internet siteleri ve insanların kendisine ait olarak kurduğu bloglar sayesinde internet alanında artan bilgi deposu artmaktadır. Bilgilerin, sorunların ve çözümlerin dolaştığı internet alanında internet sitelerin insanların için önemi hayli bir yüksek durumdadır.

Webmaster denilen internet sitesi yöneticilerinin sıklıkla kullandığı bazı özellikler bulunur ki bunlar sitenin yönetimi ve gelişmesi adına büyük önem taşımaktadırlar. Bir sitenin kalitesi genel itibari ile onu google’da üst sıralara taşımakla beraber index alma gibi konularda da oldukça yardımcı olmaktadır. Bizlerde sizlere bugün sitenin dünya ve Türkiye üstündeki alexa değerini öğrenme adımlarını basit bir biçimde göstermek istiyoruz.

Web Sitesi Alexa Değeri Öğrenme Masaüstü

Eğer masaüstü bir bilgisayardan bu işlemi yapmak istiyorsanız bunu harika bir google chrome eklentisi ile gerçekleştirebilirsiniz.

  • İlk olarak indirdiğiniz eklentiyi kurun ve herhangi bir siteye girin.
  • Sağ üst köşeye Mavi logolu bir eklenti gelecektir, ona tıklayın.
  • Hangi siteye giriş yaptığınızda o logoya tıklamanız durumunda sitelerin Alexa değerini sizlere gösterecektir.
  • Site değeri yanında site hızı, backlink gibi bazı kısayolları da göstermektedir.

Web Sitesi Alexa Değeri Öğrenme Mobil

Android ve İOS cihazlar ile öğrenme yöntemidir.

Android veya İOS telefon kullanıyorsanız bir sitenin alexa değerini yine aynı şekilde kolayca öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

  • İlk olarak buradaki web sitesine giriş yapıyoruz.
  • Daha sonra oradaki link yerine alexa değerini öğrenmek istediğiniz siteyi yazıyoruz.
  • Enter yaptıktan sonra karşınıza tüm alexa değerleri gelecektir.

Bu iki işlem ile hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayarlarınız üzerinden kolayca alexa trafiklerini öğrenebilme imkanınız bulunur. Gayet basit adımlar ile anlattığımız bu adımlardan daha farklı yollar da bulunur fakat bizler sizin kolaylığınız adına basit olan bu metotları sizlerle paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.