Android Uygulama ve Yazılımlarını Windows Bilgisayarda Çalıştırma

Abone Ol 

Bazen bir Android oyunu ve uygulamayı bilgisayardan kullanmak isteriz. Bunun birkaç yolu var. Bunun için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda Android Uygulamalarını Çalıştırmanın Yolları

Android uygulamalarını PC’de kullanmak mı istiyorsunuz? Telefonunuz uygulaması, BlueStacks, Genymotion ve Androidx86 dahil olmak üzere, bilgisayarınızda Android’i taklit etmenin birçok iyi ve ücretsiz yolu vardır. Hadi bir bakalım. Bilgisayarınızda bir Android uygulaması veya oyunu çalıştırıp küçücük bir telefon ekranına düşmemeyi hiç dilediniz mi? Ya da belki bir özelliği Android’de test etmeniz gerekiyor, ancak elinizin altında bir Android cihazınız yok. İşte Android’i (ve uygulamalarını) bilgisayarınızda çalıştırmanın dört ücretsiz yolu.

Telefonunuzu Windows ile Yansıtın

Telefonunuza yüklenen uygulamalar için PC’nize Android yüklemek için herhangi bir süslü şeye ihtiyacınız yoktur. Windows Your Phone uygulaması, pek çok Samsung telefonun ekranını bilgisayarınıza yansıtma ve uygulamalarınızın çoğuna kolay bir masaüstü penceresinden erişim sağlar. Telefonunuzu Windows’a bağlamayla ilgili talimatlarımızı uygulamanız, ardından cihazınızı yansıtmak için kenar çubuğunda Telefon Ekranı seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Microsoft, telefonunuz ve bilgisayarınız bağlı olduğu sürece Android uygulamalarını görev çubuğunuza sabitleme ve bunları ayrı ayrı başlatma becerisi ile bu özelliği daha da genişletmek için çalışıyor. Yazım sırasında, bu özellik Windows 10’un İçeriden Önizleme’de mevcuttur ve ağır ağır genel kullanıma sunulmaktadır.

Bu daima ideal çözüm değildir. Oyun oynamak istiyorsanız, bu biraz gecikme ve grafiksel bulanıklıkla gelebilir ve PC’nizdeki dosyaları direk olarak Android’deki bir uygulama ile kolayca paylaşamayacaksınız. Ancak zaten yüklediğiniz Android uygulamalarına hızlı erişim için kesinlikle bir tutam çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.